Brošura PISA 2018

Posted in : Obavještenja on by : admin Comments: 0

Agencija za predškolsko, osnovno i srednje obrazovanje će, u saradnji sa obrazovnim vlastima i školama, provesti PISA 2018 istraživanje u Bosni i Hercegovini u cilju unapređenja kvaliteta, jednakosti i efikasnosti obrazovanja za sve učenike.
PISA-ProgrammeforInternational Student  Assessment je međunarodno istraživanje i predstavlja procjenu znanja i vještina petnaestogodišnjih učenika iz čitalačke pismenosti, matematičke pismenosti  pismenosti iz prirodnih  nauka. Najveće je obrazovno istraživanje na svijetu u kojem je do sada učestvovalo više od milion učenika.
PISA se provodi svake treće godine pod pokroviteljstvom OECD – Organizacije za ekonomsku saradnju i razvoj, u saradnji sa međunarodnim konzorcijem institucija i zemljama učesnicama. Svaki ciklus fokusira jedno područje, tako da PISA 2018 ima fokus na čitalačkoj pismenosti.
Detalnije o navedenom na sljedećem linku: http://mon.ks.gov.ba/aktuelno/novosti/brosura-pisa-2018