ŠKOLA U PRIRODI

Posted in : Aktuelnosti on by : Škola Comments: 0

Škola u prirodi 🏡🌞🏃‍♀️🏃‍♂️🌲🌳

Škola u prirodi je specifičan način izvođenja nastave u prirodnom ambijentu koji učenicima omogućava boravak na čistom zraku, upoznavanje sa prirodnim i historijskim znamenitostima i kao konačan cilj ima postizanje cjelovitog doživljaja nastavnog sadržaja.
Škola u prirodi je još jedan projekat u realizaciji Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade KS-a koja je besplatna za sve učenike četvrtih razreda osnovnih škola u KS-u. Učenici i učenice naše škole imaju priliku osjetiti sve čari učenja u prirodi u periodu od 09.09. – 11.09. boraveći u selu Šabići.
Škola u prirodi “Šabići” nalazi se 30 km južno od Sarajeva, u selu Šabići na nadmorskoj visini od 1100 metara. Selo Šabići je autentično bjelašničko selo smješteno na platou između Bjelašnice, Treskavice i Visočice.
Učenici imaju priliku uživati u mirisima i okusima domaće kuhinje, prirodnim ljepotama Bjelašnice i kanjona Rakitnice i sportskim aktivnostima na otvorenom.
Škola u prirodi je i prilika za bolje upoznavanje djece i pravilnije pedagoško djelovanje u različitim situacijama.